Szépkiejtési verseny 2021

Ismergetjük, tanuljuk egész életünkben anyanyelvünket, ezt a sokszínű, sokarcú csodát. S minél jobban megismerjük, annál szebbnek, gazdagabbnak, csillogóbbnak látjuk.

Lőrincze Lajos

2021. január 26-án rendeztük meg iskolánkban a Szépkiejtési versenyt, ügyelve a járványügyi szabályok betartására. Erre a megmérettetésre 18 tanuló jelentkezett.

Először egy szabadon választható szöveget mutattak be a gyerekek, majd egy kötelező szöveg felolvasására került sor. A zsűri értékelte a pontos olvasást, a megfelelő hangerőt, tempót és a tagolást. Az artikuláció, a tiszta hangképzés, a hangsúlyozás és a megfelelő hanglejtés is fontos szempont volt az értékelés során.

Eredmények

3. évfolyam

1. Bóna Borbála
2. Gregus Bence
3. Berki Vivien Jázmin

4-5. évfolyam

2. Bessenyei Boglárka
2. Bálint Luca
3. Tóth Alexandra

6-7. évfolyam

1. Samu Emma
2. Egyed Zita
3. Koreny Kristóf

Gratulálunk minden résztvevő tanulónak és a felkészítő pedagógusoknak!

Köszönjük Nagyné Vankó Mária szervező munkáját és a zsűri közreműködését.
A zsűri tagjai: Bakosné Varga Valéria, Nemesné Magasvári Aranka, Horváth Izabella.