Sakkverseny

Harmadikosaink már „gőzerővel” készülnek az országos sakk Diákolimpiára

Március 9-én rendezték meg a Szolnok Agora open és amatőr sakkversenyt, ahol iskolánkat 4 tanuló képviselte. Az amatőr csoportban Juhász Kata, Bayersdorfer Sebastian és Kovács Máté, az open csoportban pedig Ilkó-Tóth András ült asztalhoz. Ezen a versenyen Kovács Máté 2. helyezést, Bayersdorfer Sebastian 4. helyezést, Juhász Kata pedig 11. helyezést ért el (lányok között 2. lett). Ilkó-Tóth András megnyerte a legjobb U10-es díjat.

Ezen a napon Huczka Balázs Budapesten mérte össze tudását tőle idősebb sakkozókkal is, ahol a 11. helyen végzett.

Március 23-án Gyöngyösön rendezték meg a „10 város a magyar sakkozásért” versenyt, amelyhez Bayersdorfer Sebastian, Koszora Zsombor Balázs és Kovács Máté is csatlakozott. A fiúk nagyokat küzdöttek és szuper eredményeket értek el. Kovács Máté 1. helyezést -, Koszora Zsombor Balázs 2. helyezést -, Bayersdorfer Sebastian 6. helyezést ért el.

Ezalatt Ilkó-Tóth András Budapesten sakkozott a Junior Rapid Magyar Bajnokságon, ahol U10 korosztályban 1. helyezést ért el.

Gratulálunk a gyerekeknek és további szép eredményeket, jó felkészülést kívánunk!