Digitális Témahét 2024′

Iskolánk minden évben csatlakozik a Digitális Témahéthez, melynek célja, hogy a digitális eszközökkel támogatott projektpedagógiai és innovatív pedagógiai módszereken keresztül fejlesszük a tanulók digitális kompetenciáit. Egy Témanap keretein belül iskolánk 6. osztályos tanulói és az alsós gyerekek együtt használták az iskolai táblagépeket (tableteket). A nagyobbak megmutatták a kisebbeknek, hogy milyen sokoldalú, multifunkcionális eszköz a tablet, mennyi variációs lehetőséget hordoz magában.

A felső tagozatosok egy csapatversenyen vettek részt, amely során az iskola területén elrejtett QR-kódokat kellett megkeresniük. Majd a kódok mögött található rejtvényt – tabletek segítségével – meg kellett fejteniük. Nagy volt az izgalom a témanapon, a gyerekek örömmel dolgoztak együtt, csapatban és élvezték a nem mindennapi versenyhelyzetet.

Köszönjük Bálint Miklósnak, iskolánk rendszergazdájának a Digitális Témanap szervezésében és lebonyolításában nyújtott segítségét.