Világsakkfesztivál Budapesten

Emlékezetes élmény a Herédi Általános Iskola diákjainak

Szeptember 17-én Budapest adott otthont a lenyűgöző Világsakkfesztiválnak, amely számos izgalmas programmal várta a látogatókat.

Iskolánkból 37 tanuló vett részt ezen a különleges eseményen, amely felejthetetlen élményeket nyújtott számukra.

A fesztivál változatos programkínálata minden korosztály számára tartogatott érdekességeket. A diákok lelkesen vettek részt a különböző aktivitásokban, amelyek nemcsak szórakoztatóak, de tanulságosak is voltak. Az egyik kedvenc az izgalmas sakkpalota kalandpálya volt.

Az esemény egyik fénypontja Rubik Ernő közönségtalálkozója volt. A világhírű feltaláló jelenlétével és előadásával inspirálta a fiatal résztvevőket. Emellett a sakk világában legendásnak számító Polgár testvérek is jelen voltak, akiktől a szerencsés rajongók még aláírást is kérhettek.

A kirándulás során négy bátor tanuló – Huczka Balázs, Ilkó-Tóth András, Koszora Zsombor Balázs és Kovács Máté – úgy döntött, hogy kipróbálja magát a fesztivál keretein belül megrendezett sakkversenyen is. A fiúk felnőttek és külföldiek ellen is játszottak. A 100 induló közül Andris a 4.helyen végzett.

A budapesti Világsakkfesztivál remek alkalmat teremtett arra, hogy a Herédi Általános Iskola diákjai közelebb kerüljenek a sakk világához, találkozzanak példaképeikkel, és új élményekkel gazdagodjanak. Az esemény nem csupán a sakktudásukat fejlesztette, de szélesítette látókörüket és inspirációt ad jövőbeli törekvéseikhez is.

Köszönjük szépen a szülők részvételét és segítségét!

Köszönjük Ilkó-Tóth Andrea szervező munkáját, Nagyné Vankó Mária tanárnő és Bónáné Varga Regina pedagógiai asszisztens segítő munkáját!