„Természet és környezeti nevelés”

Iskolánk 3.osztályos tanulói meghívást kaptak a Hatvani Vadászati Múzeumba a „Természet és környezeti nevelés” című előadásra. Megismerték a Hatvanban működő Pro Natura munkáját, illetve betekintést kaptak a múzeum pedagógiai munkájába. Örömmel állapítottuk meg, hogy településünkön is hasonló programokkal hívják fel a lakosság és a gyerekek figyelmét a környezettudatosságra. Faültetésről, szemétszedésről és méhlegelő telepítéséről is esett szó. Iskolánk egyik kitűzött célja, hogy Madárbarát intézmény legyen. A Vadászati Múzeum múzeumpedagógusa erről is mesélt, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni a cím elnyeréséhez. Az előadás után a gyerekek megtekintették a múzeumot és az eseményt játszóterezéssel zárták.