Magyar Diáksport Napja

Egy SZUPER nap!

A Herédi Általános Iskola lelkesen csatlakozott az országosan megrendezett Magyar Diáksport Napjához.

A napot egy közös gimnasztikával kezdtük a friss levegőn.

Az 1. szünetben közösen zumbáztak a gyerekek az iskolaudvaron.

Tízóraikor minden osztályfőnök osztályszelfit készített, melynek szlogenje „Pózolj egy gyümölccsel!” volt.

10 órakor csatlakoztunk az országosan meghirdetett közös tánchoz, melyet az iskola tornatermében bonyolítottunk le.

A 3. és 4. szünetben tartottuk a „Fussunk át az éven!” és az „Irány a zöld!” programunkat, ahol alsó és felső tagozatra bontva futottak a diákok az iskola melletti zöld területen 2024 métert.

Az agyukat mozgatni vágyóknak minden szünetben lehetőséget adtunk, hogy kihívják a tanárokat, vagy az iskola dolgozóit egy malom, vagy sakkpartira.

A testnevelés órákon a labdajátékok voltak a főszerepben.

A mai napon – aki tehette – kerékpárral, rollerrel és gyalog jött iskolába. 🤗

A nap folyamán a diákok mellett az iskola dolgozói is aktívan vettek részt a programokban, ezzel is erősítve az iskola közösségét és népszerűsítve az egészséges életmódot.

A rendezvény kiváló példája volt annak, hogy a sport nemcsak egészséges, de szórakoztató is lehet mindenki számára.

Köszönjük a szervező pedagógusok Ilkó-Tóth Andrea és Nagy Tibor munkáját, Horgos Józsefnek pedig a hangosítást és a kivetítést!