Fenntarthatósági témahét 2022

Április 25-29. között rendeztük iskolánkban a fenntarthatósági témahetet. Ökoiskolaként nagyon fontosnak tartjuk, hogy felhívjuk tanulóink figyelmét a fenntartható fejlődés fontosságára, az ő személyes érintettségükre is. Hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Földünk védelméért.A diákok tanórai kereteken belül foglalkoztak a témával…pl. megújuló energia, tudatos vásárlás, szelektív hulladékgyűjtés, víz-és egészségvédelem, légszennyezés…stb.

Egy pályázatot is hirdettünk, melynek célja az volt, hogy a gyerekek újrahasznosítható anyagok (hulladék) felhasználásával használati vagy dísztárgyakat készítsenek. A pályázatra számtalan alkotás érkezett.

A gyerekek maguk voltak a zsűri, ugyanis ők szavazhattak a számukra legjobban tetsző alkotásra. A díjazás különlegessége az volt, hogy a tanulók az emléklap mellett újrahasznosított, papírfonással készített ajándéktárgyat kaptak jutalmul.

A témahét fő szervezője és koordinátora iskolánk öko-munkacsoportjának vezetője Koncsekné Árva Szilvia tanárnő volt.