Darts matek – országos verseny

2024. 06. 13-án Encsen a Zrínyi Ilona Általános Iskolában rendezték meg a DARTS Matek csapatverseny országos döntőjét, amelyen 1800 induló gyermek közül 180-an (45 csapat) vett részt. A Herédi Általános Iskolát képviselte: Juhász Kata, Kovács Máté ( 3. osztály) és Szántó Mátyás, Kis Botond (4.osztály) tanulók, akik kettő – iskolai, ill. Tankerületi forduló sikeres teljesítése után kerültek be az országos versenybe. Felkészítő tanáraik: Molnár Márta, Ilkó-Tóth Andrea. Az ünnepélyes megnyitó előtt, – melyet Dr. Bogdán Csaba a DARTS Matek Kft ügyvezető igazgatója tartott – közös képet készítettünk Székely „Penge” Pállal, aki húsz-szoros magyar darts bajnok, és a Darts Matek megalkotója.

Három korcsoportban versenyeztek a csapatok : 3-4., 5-6., 7-8. évfolyamok.

A 3-4. korosztály feladatai:

– elméleti feladatok számítógépen a DARTS történelméből és szabályaiból,

– gyakorlati feladatok, amely során 9-9 nyíllal dobtak a darts táblára a csapatok,

– ill. a végén Darts puzzle,

– és „szám megnyomása”játékot időre végezték el a darts tábla szektorainak pontértékeit ismerve.

A versenyfeladatok közötti szabadidőben ebéddel várták a versenyzőket, az iskola udvarán pedig felfújható dartsfocit játszhattak pihenésképpen. A hosszú és fárasztó nap után eredményhirdetés következett, ahol minden csapat ajándékot kapott.

Jól megszervezett, minőségi versenyen vehettünk részt, amely a darts sportot és a matematikát ötvözte. Csapatunk nem lett dobogós helyezett, de hosszú felkészülés van mögöttük és méltóan álltak helyt az országos döntőben.

Gratulálunk a gyerekeknek és a felkészítőknek, köszönjük a szülők és a Hatvani Tankerület támogatását.