Kísérleti óra a Bajzában

Iskolánk 7. és 8. osztályos diákjai a Hatvani Bajza József Gimnáziumba utaztak, hogy a Selye János pályázat keretében komplex természettudományos kísérleti órákon vegyenek részt.

A két csoport két különböző témával ismerkedhetett a tűz és a víz témakörében. A lángfestés, a szén-dioxid kimutatása mellett a katalazitátor fogalmával is megismerkedtek a diákok. MIkroszkóp alatt vizsgáltak tóvizet, ebben zöldmoszatot, megtudhatták miért kell széntablettát fogyasztani hasmenésre, vagy hogyan választhatjuk szét az összetett színek alkotóit.

A gyakorlati, tapasztalati tudás fontos szerepet játszhat a pályaválasztásban, a motivációban. Folytatás a 2. félévben következik.

Köszönjük Kiss Judit tanárnő munkáját, aki megszervezte tanulóink számára ezt a nem mindennapi programot!