Történelem óra Nagykökényesen

Szeptember 26-án 8. osztályos tanulóink kihelyezett tanítási órán vettek részt Nagykökényesen.

Először a település templománál zajló régészeti feltárást látogatták meg, ahol a munkálatokat vezető Dr. Mészáros Orsolya egyetemi adjunktus fogadta őket, és segítőjével együtt körbevezette a diákokat az ott folyó ásatáson.

Innen a gyönyörűen felújított Dessewffy – kúriába mentek, ahol megtekintették a „Dicsőséges Királydomb” című vándorkiállítást, mely során a magyar történelem több nevezetes eseményét is felidézték.

Köszönjük a Magyar Patrióták közösségének, hogy lehetőségünk volt a kiállítást megtekinteni, és köszönjük a Nagykökényesi Önkormányzatnak a vendégszerető fogadtatást.

A kihelyezett történelem órát Nagyné Vankó Mária szervezte meg, amely elnyerte a tanulók tetszését.